دومين جشنواره هفت سين صبح و پسين روز هفدهم اسفندماه در محل تالار خسروي برگزار شد. مسابقه هفت سين در تهران

 

خبرنگارهمازور، اين جشنواره سال پيش نيز با همكاري انجمن زرتشتيان تهران برگزار شده بود و جشنواره امسال نيز با استقبال خوب همكيشان روبه رو شد.

به گفته خانم پريسا كاوياني عضو هيات مديره گردش چهل انجمن و مسوول برگزاري جشنواره، امسال يازده ميز هفت سين وجود داشت كه در آن انواع نوآوري هاي جالب در چيدمان و تزيين سفره هفت سين به چشم مي خورد.

شركت در جشنواره رايگان بود و شركت كنندگان اجازه داشتند، سفره هاي هفت سين يا مواد تشكيل دهنده آن همانند، سمنو ، تخم مرغ رنگي، اوستا يا ورهرام يشت هاي كوچك و جاي آجيل مخصوص كه به آن « دولوگ » مي گويند، به فروش برسانند.
خانم كاوياني سپس گفت، استقبال مردم از جشنواره بسيار خوب بود و از مردم خواستيم تا در نظر خواهي براي برگزيده بهترين سفره شركت كنند و راي خود را در مورد بهترين سفره، به صندوق ويژه اي كه براي اينكار پيش بيني كرده بوديم، بياندازند.
وي افزود: امسال از يزد نيز يك شركت كننده داشتيم كه وسايل مربوط به سفره ها از جمله سفره هفت سين را تهيه كرده بود. هم چنين ميزان خريد همكيشان نيز خوب بود، چون مي توانستند نيازهاي سفره هفت سين خود را به قيمت بسيار مناسب و به صورت يكجا فراهم آورند.
برپايه اين گزارش، موبد دكتر اردشير خورشيديان رييس انجمن موبدان تهران نيز كه براي ديدن جشنواره آمده بود، از برپايي آن استقبال كرد و كوشش انجمن زرتشتيان تهران براي حفظ سنت ها را ستود. به گفته وي، سنت ها دو كار كرد مستقيم و غير مستقيم دارند. كاركرد مستقيم آن اين است كه باورهاي ملت را به زبان همه فهم و عوام به جامعه مي برد و كاركرد غيرمستقيم آن فرهنگ سازي است كه سنت ها را نگهداري مي كنند. بنابراين بايد در نگهداري سنت هاي زيباي خودكوشا باشيم، چون اين سنت ها ما را تا اين زمان حفظ كرده است. هم چنين بايد تلاش كنيم كه دينداري و دين ياري بيشتر شود و جلوي دين سازي و دين بازي را بگيريم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

فرتوری از نگارخانه

sadehgive25_20110130_787956911.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2