برنامه همگانی برای روزهای زیارت پیر سبز در سال ۹۴  ترازنامه 1392 زیارتگاه پیر سبز 

    همزمان با نزديك شدن زيارت «پيرسبز» انجمن زرتشتيان اردكان كه سرپرستي كه زيارت‌گاه را بر دوش دارد، اطلاعيه‌اي را منتشر كرده است كه در آن از انجمن‌هاي زرتشتي و همكيشان خواسته‌هايي را داشته است.

اين اطلاعيه بدين شكل است:


1- نیک‌اندیشانی که خواهان همکاری با انجمن زرتشتیان شریف آباد (در زمینه انتظامات، اوستاخوانی، ارائه برنامه دینی، ورزشی، فرهنگی، تفریحی سالم) در زمان زیارت همگانی پیرسبز هستند، مي‌بايست تا 20 خوردادماه مشخصات، نوع و زمان همکاری و شماره تلفن همراه خود را به يكي از انجمن‌هاي زرتشتي محل خود يا به دورنگار انجمن زرتشتیان شریف‌آباد بفرستند تا هماهنگی‌های لازم زير نظارت انجمن زرتشتیان شریف‌آباد اردکان یزد به عمل آید.

 

2- زیارت‌گاه محدودیت مکانی و تدارکاتی دارد، بنابراين هم‌کیشان از همراه نمودن افراد غیر زرتشتی در زمان زیارت همگانی پیرسبز جداً پرهیز نمایند. بدیهی است در صورت ورود افراد غیر زرتشتی ضمن هدایت آن‌ها به نیروی انتظامی مستقر در منطقه، کلیه پيشامدها و مسوولیت‌های بعدی و همچنین تهیه امکانات برگشت آن‌ها بر دوش شخص خواهد بود.

 

3- ظرف‌ها و امکانات پیرسبز متعلق به تمامی زرتشتیان است، بنابراين شایسته است در نگهداری آن‌ها دقت شود.

 

4- مسوولین تورها و آژانس‌های مسافرتی زرتشتی دقت فرمایند منحصراً افراد زرتشتی را  ثبت نام کنند، بدیهی است در صورت مشاهده افراد غیر زرتشتی پيشامدهاي آن بر اساس بند 2 قابل اجرا خواهد بود. شایسته است تمامي مسوولین  تورها قبل از حركت هم‌کیشان به زیارت‌گاه با انجمن زرتشتیان شریف آباد (رستم بلیوانی) هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

 

5- زیارت‌گاه مكاني پاک و سپندینه می‌باشد، بنابراين رعایت جايگاه مینوی آن به ويژه در داخل نیایش‌گاه اهميت دارد. شایسته است با پیروی از آموزه‌های نیک اهورایی که باعث تقویت جایگاه مینوی زیارت‌گاه و حفظ سنت‌های زیبا زرتشتی می‌شود همت گماریم چرا که اگر تا کنون زرتشتیان توانسته‌اند این مکان‌های مقدس را نگهداری نمایند، همت والا و خویش‌کاری همکیشان در این مكان‌ها بوده است که همواره مورد تاکید انجمن موبدان به عنوان مهمترین ارگان حافظ امور مینوی زرتشتیان بوده است. شایسته است بانوان گرامی ضمن استفاده از لباس سنتی پایبندی خود را همچون گذشته به سنت‌های زیبای خود به نمایش گذاشته و آقایان نیزهمچنان که در گات‌های مقدس آمده است پا به پای بانوان از هر لحاظ رعایت پارسایی و پرهیزگاری بر اساس موازین دینی را به خصوص در این اماکن مدنظر داشته باشند.

 

6- در زیارت‌گاه هرگونه اعمالی که با اندیشه انسان ساز اشوزرتشت سازگار نباشد ممنوع است.

 

7- انجمن زرتشتیان شریف آباد متولی زیارت‌گاه ضمن آرزوی زیارت همگانی و اوقات نیک برای تمامي هم‌کیشان گرامی آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات سازنده همه عزیزان از طریق دورنگار (03532236191) می باشد.

 

8- هر گونه پرداخت وجه جهت زیارت‌گاه فقط به سه روش زیر امکان پذیر می‌باشد:

 

1- صندوق خیریه مستقر در نیایشگاه

2- پرداخت به رابط انجمن زرتشتیان شریف آباد مستقر در ساختمان انتظامات و دریافت رسید.

3- پرداخت به شماره حساب سیبای زیارت‌گاه به شماره 0106018180005 (بانک ملی مرکزی اردکان) و روگرفت رسید آن به دورنگار (03532236191)

بدیهی است این انجمن هیچ گونه مسوولیتی در برابر پرداخت پول به افراد متفرقه و خارج از موارد ذکر شده نخواهد داشت.

در این راستا:

ترازنامه سال 1392 زیارتگاه پیر سبز (چک چک )

ترازنامه سال 1390 زیارتگاه پیر سبز (چک چک )

ترازنامه سال 1389 زیارتگاه پیر سبز (چک چک )

ترازنامه سال 1387 زیارتگاه پیر سبز (چک چک )

ترازنامه سال 1386 زیارتگاه پیر سبز (چک چک )

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 • مهمان - مهمان

  بیاری اهورامزدا
  باسپاس ازانجمن زرتشتیان شریف آبادمتولی پیرسبزکه همواره درعمران وآبادی وساماندهی این مکان سیاحتی نیایشی (عبادی )کوشا بوده است .
  مکان تاریخی پیرسبز(چک چک )سابقه تاریخی بس طولانی ازعهدباستان فرامیهنی وپایگاه ستایش اهورامزداومحل گردهمایی وگنکره جهانی سالیانه بهدینان ویکتا پرستان جهان بوده است.
  تذکربند2بخشنامه وموارداجرایی بند4مغایرباآموزههای گاتهاوحقوق بشرودورازشان مهمان نوازی وفرهنگ بهدینی آریایی وسلب آزادی وحقوق علاقمندان وپیروان راه اشااست.
  شرکت درمراسم سیاحتی نیایشی باتوحه به رعایت انظبات وحفظ اخلاق عمومی حق همگان است ولزوم حضورنیروی امنیتی تضمین امنیت وآسایش شرکت کنندگان وبرخوردبامتخلفان وبرهم زنندگان نظم عمومی است صرفنظرازهردین وایده ووابسته به هرگروهی باشد.
  رعایت وحدت ویکپارچگی جامعه ومهمان نوازی معرف فرهنگ والای بهدینان پیروان راه اشاویکتاپرستان است.ایدون باد

 • مهمان - مهمان

  با درود به رستم عزيز وهمراهان اندكشان كه با زحمات شبانه روزي خود محيطي بي الايش و نوراني براي همكيشان ارزومند زيارتي دلچسب و معنوي فراهم مينمايند تشكر ويژه نموده براي همه زوار گرامي ارزوي بر اورده شدن حاجتشان از درگاه اهورامزداي يكتا خواستارم

فرتوری از نگارخانه

goshyeshjamjan1_20100729_764284039.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2