اطلاعیه انجمن زرتشتیان کوچه بیوک و متولی زیارت پیر نارکی در سال 94                   اطلاعیه انجمن زرتشتیان کوچه بیوک و متولی زیارت پیر نارکی در سال 94 

       با توجه به نزدیک شدن زمان زیارت همگانی پیرنارکی انجمن زرتشتیان کوچه بیوک در نامه ای خطاب به انجمن ها و همکیشان مواردی که در زمان زیارت بایستی رعایت گردد را اعلام کرده که در این اطلاعیه آمده است .

۱- نیک اندیشانی که مایل به همکاری با انجمن زرتشتیان کوچه بیوک ( در زمینه انتظامات ، اوستا خوانی ، ارائه برنامه دینی ، فرهنگی ، تفریحی سالم و ... ) در زمان زیارت همگانه پیر نارکی می باشند ، خواهشمند است حداکثر تا پنجم امردادماه مشخصات ، نوع و زمان همکاری و شماره تلفن همراه خود را از طریق انجمن محترم محل خود به تلفکس انجمن زرتشتیان کوچه بیوک ارسال نمایند تا هماهنگی های لازم تحت نظارت انجمن زرتشتیان کوچه بیوک به عمل آید .

 

2- از آنجا که در زیارتگاه محدودیت مکانی و تدارکاتی وجود دارد همکیشان محترم از همراه نمودن افراد غیرزرتشتی در زمان زیارت همگانی پیرنارکی جداً پرهیز نمایید . بدیهی است در صورت مشاهده افراد غیرزرتشتی ضمن هدایت آنها به نیروی انتظامی مستقر در منطقه کلیه عواقب و مسئولیت های بعدی و همچنین تهیه امکانات برگشت آنها به عهده شخص خواهد بود .

 

3- ظروف و امکانات پیر نارکی متعلق به تمامی زرتشتیان است . لذا شایسته است در حفظ و نگهداری آنها دقت لازم مبذول گردد .

 

4- مسئولین محترم تورها و آژانس های مسافرتی زرتشتی دقت فرمایید منحصراً افراد زرتشتی را ثبت نام کنند . بدیهی است در صورت مشاهده افراد غیرزرتشتی عواقب بند 2 قابل اجرا خواهد بود . شایسته است کلیه مسئولین تورها قبل از اعزام همکیشان به زیارتگاه با انجمن زرتشتیان کوچه بیوک ( بهروز جراح متولی ) هماهنگی های لازم را به عمل آورند .

 

5- از آنجا که زیارتگاه جزء اماکن پاک و سپندینه می باشد رعایت منزلت مینوی آن به خصوص در داخل نیایشگاه در صدر امور قرار دارد . شایسته است با پیروی از آموزه های نیک اهورایی که باعث تقویت جایگاه مینوی زیارتگاه و حفظ سنت های زیبای زرتشتی می شود همت گماریم چرا که اگر تاکنون زرتشتیان توانسته اند این مکان های مقدس را نگهداری و حفظ نمایند ، همت والا و خویشکاری همکیشان در این اماکن بوده که همواره مورد تاکید انجمن محترم موبدان به عنوان مهمترین ارگان حافظ امور مینوی زرتشتیان بوده است . شایسته است بانوان گرامی ضمن استفاده از لباس سنتی پایبندی خود را همچون گذشته به سنت های زیبای خود به نمایش گذاشته و آقایان محترم نیز همچنان که در گاتهای مقدس آمده است پا به پای بانوان از هر لحاظ رعایت پارسایی و پرهیزکاری بر اساس موازین دینی را به خصوص در این اماکن مدنظر داشته باشند .

 

6- در زیارتگاه چنانچه قبلاً نیز اطلاع رسانی شده است هرگونه اعمالی که با اندیشه انسان ساز اشوزرتشت سازگار نباشد ممنوع است .

 

7- انجمن زرتشتیان کوچه بیوک و متولی زیارتگاه ضمن آرزوی زیارت همگانی و اوقاتی نیک برای کلیه همکیشان گرامی آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات سازنده همه عزیزان از طریق تلفکس : 03537244769  -  03537245468 می باشد.

 

8- هرگونه پرداخت وجه زیارتگاه فقط به چهار روش زیر امکان پذیر می باشد :

 

الف) صندوق خیریه مستقر در زیارتگاه

ب) پرداخت به رابط متولی مستقر در ساختمان انتظامات و دریافت رسید

ج) پرداخت به شماره حساب سپهر پیرنارکی به شماره 0203199455002  یا شماره کارت 6037691142274687

د) دستگاه کارت خوان مستقر در زیارتگاه

بدیهی است متولی هیچگونه مسئولیتی در قبال پرداخت وجه به افراد متفرقه و خارج از موارد ذکر شده نخواهد داشت

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

فرتوری از نگارخانه

nekodashtvahidi3_20100123_339676853688.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2