نمایشگاه و برنامه های جشن تیرگان در وهومن  جشن تیرگان 92 کمیسیون بانوان یزد– فرتور از نسرین نوایزدان 

    نسرین نوایزدان -  کمیسیون بانوان انجمن زرتشتیان یزد (وهومن) همچون سالهای پیش برگزار کننده جشن تیرگان در محل مسافرخانه پرویز شاهجهان بود.

عده زیادی از دوستداران فرهنگ و تمدن ایران در این جشن حضور داشتند. نخهای تیر و باد توسط همراهان کمیسیون بصورت داوطلبانه تهیه شده بود.

 امسال شکوه مراسم در این بود که بخش زیادی از دوبیتی ها و نخهای تیر و باد را دو تن از نونهالان کم سن وهومن (به یاد بود مادربزرگ پدریشان) تدارک دیده بودند. عزیزانمان شیرین و نوشین یزدان پناه در این بخش همکار وهومن بودند. وهومن از این دو نونهال و خانواده فرهنگ دوست و گرامیشان سپاسگزار است.

   فرتور های این ایین را در ادامه ببیند

نمایشگاه و فروش صنایع دستی

جشن تیرگان با گاتها خوانی و اهدای جوایز شروع شد.

مجری برنامه سرکار خانم گوهر پشوتنی زاده بودند که برای باشندگان گوشه هایی از آداب و رسوم تیرگان را بیان کردند.

شادباش جشن تیرگان توسط ماندانا مهربانی فرنشنین کمیسیون بانوان یزد

در بخش شاد برنامه ها همچون مراسم های پیشین آقای کورش مهرشاهی بر شادی و شکوه این جشن افزودند و توسط خانم ماندانا مهربانی از زحمات ایشان قدردانی و سپاسگزاری بعمل آمد

خواندن ترانه های محلی

نازنین برومندزاد داستان باربد رامشگر را از شاهنامه فردوسی بزرگ برای باشندگان روایت نمودند.

 

در بخش دیگری خانمها افروز اخترخاوری و پرستو شهریاری با عنوان مشاوران جوان همراه وهومن معرفی شدند. خانم پرستو شهریاری سخنانی پیرامون پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و راههای شناخت و مقابله با آنها ابراز داشتند. همچنین آمادگی خود را برای یاری رساندن به همکیشان اعلام نمودند. این دو بانوی جوان هم اکنون در مرکز مشاوره بیمارستان بهمن آماده پاسخگویی به نیاز همکیشان می باشند.

 فرتور از نسرین نوایزدان

 

براي ديدن ادامه فرتورهاي جشن تيرگان كليك كنيد

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • مهمان - مهمان

    رنگ سبز،رنگ شادابی و طراوت است که در بیشتر فرتورها دیده میشود.ایران افتخار این را دارد که در گاهشماری اش از عصر باستان تا کنون در هرماه روزهایی را برای شادی و شاد بودن و دورهم جمع شدن داشته است.هرچند اکنون این مسأله عمومیت ندارد اما میشود آرزو کرد تا همه سرزمین و همه مردمان ایران زمین به شیوه نیاکانشان رفتار کنند. به امید آن روز

فرتوری از نگارخانه

esfandgan-ghasemabad4_20080219_1789537.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2