آیین سدره پوشی سی و نهمین اردوی دانش آموزان زرتشتی 

سی و نهمین اردوی دانش آموزان زرتشتی  از روز یکشنبه بیست و دوم امردادماه به همت کانون دانشجویان زرتشتی در مارکار تهرانپارس آغاز شده و تا روز بیست و نهم امردادماه نیز ادامه خواهد داشت .

همانند برنامه همیشگی اردو،  در سی و نهمین دوره اردوی دانش آموزی نیز آئین سدره پوشی گروهی برگزار می شود، این آیین از ساعت ۱۶ پنجشنبه ۲۶ امرداد ماه آغاز می شود و بازدید همکیشان در این مراسم برخلاف سایر برنامه های اردو آزاد خواهد بود .

در ادامه تاریخچه سدره‌پوشی اردوی دانش‌آموزان زرتشتی سراسر کشور که توسط کانون دانشجویان زرتشتی منتشر شده است را بخوانید:

 

در سال ۱۳۵۶ شورای مددکاری کانون دانشجویان زرتشتی در جهت همراهی و کمک به خانواده‌های نیازمند زرتشتی فعالّیت خود را در شهرستان‌ها آغاز کرد. جان‌باخته فرهاد خادم نیز یکی از جوانانی بود که زمان زیادی از دوران جوانی را در این راستا سپری نمود.

پس از این که فرهاد در تاریخ ۱/۱۲/۱۳۶۰ در جنگ برای دفاع از میهن اهورایی، ایران، جان خود را از دست داد، شورای مددکاری کانون تصمیم گرفت به همراهی خانواده فرهاد، بزرگداشتی برای آن شادروان در شهرستان‌ها از جمله یزد برگزار نماید.

از سال ۱۳۶۵  این کار انجام پذیرفت و در این بزرگداشت مراسم سدره‌پوشی به کمک خانواده‌ی آن شادروان برای جوانان زرتشتی برگزار می‌شد.

 پس از چند سال این مراسم به اردوی دانش‌آموزان زرتشتی سراسر کشور که از سوی کانون دانشجویان زرتشتی برگزار می‌گردد، منتقل شد. کانون دانشجویان زرتشتی با افتخار، این برنامه را با هدف ترویج و پاسداشت سنَت‌های دین زرتشتی و با همیاری خانواده خادم به یاد فرزندشان، زنده‌یاد مهندس فرهاد خادم برگزار می‌کند.

 

 سی ونهمین اردوی دانش اموزی

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

فرتوری از نگارخانه

namzadha20_20120226_577283763699.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2