ایریس تَنام اوروانوُ یزَه مَئیدِه یا اشااونام فرَه وَشَیوُ

مراسم خاك سپاري گشتاسب بليواني

به روان پاک فروهر درگذشتگان درود باد

بهروز نعيم آبادي - صبح امروز ۲۸ فروردین ۱۳۸۷ در آرامگاه زرتشتیان یزد جمعیت زیادی بالغ بر ۴۰۰ نفر به بدرقه موبد گشتاسب بلیوانی آمده بودند .

موبد گشتاسب بلیوانی رئیس انجمن زرتشتیان شریف آباد اردکان یزد ، متولی سه زیارتگاه پیر سبز، پیر هریشت و پارس بانو  دیروز صبح  به علت بیماری ریوی درگذشت . زرتشتیان یزد با حضور در این مراسم باشکوه ، راستی و درستی یک انسان بزرگوار را تایید کردند . پس از مراسم خاکسپاری ایشان ، آقای دکتر خسرو دبستانی در سخنانی کوتاه شخصیت ایشان را شخصیتی بی نظیر توصیف نمودند و ایشان را جان باخته راه دین نامیدند .

نماینده زرتشتیان در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانشان در مورد موبد گشتاسب بلیوانی فرمودند که ایشان عاشق دین و کارش بود ، دوستدار مردم و جامعه زرتشتی بود و علاوه بر کار موبدی به فکر دین و زیارتگاه های زرتشتیان بودند .

آقای دکتر خسرو دبستانی در ادامه سخنانشان آقای موبد گشتاسب بلیوانی را انسانی بزرگ برشمردند و اشاره کردند که ایشان به علت دارا بودن ارزش و اقتدار برای هر ایرانی ، امروز همه افرادی که در اردکان او را می شناسند یادش را گرامی داشته اند .

آقای دکتر خسرو دبستانی در پایان سخنانشان با اظهار این امیدواری که جوانان ما هم راهش را ادامه دهند و آن را سرمشق زندگی خود قرار دهند از همه حاضران به خاطر این بدرقه باشکوه تشکر نمودند .

 

در حاشیه این مراسم :

1-  مراسم سوم و چهارم موبد گشتاسب بلیوانی ، فردا پنجشنبه ۲۹ فروردین ساعت ۴ پسین و آدینه ۳۰ فروردین ساعت ۵ بامداد در منزل شخصی آن روانشاد در شریف آباد اردکان یزد برگزار خواهد شد .

 

2-  در مراسم خاکسپاری موبد گشتاسب بلیوانی ، روسای انجمنهای یزد و همچنین آقای دکتر اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ،  آقای دکتر خسرو دبستانی و آقای مهندس افلاطون ضیافت حضور داشتند .

 عكسهاي اين مراسم كه توسط سپنتا نيكنام گرفته شده است مي توانيد در گالري عكسها مشاهده كنيد و يا اينجا را كليك كنيد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 • مهمان - مهمان

  من از آقای اختیاری گله دارم که چرا در مراسم های ضروری سخنرانی نمیکنند.در مراسم خاکسپاری موبد بلیوانی همه چشم بر سخنرانی ایشان داشتند و باز هیچ.
  جای آن مرحوم واقعا در روز ها و سالهای آتی واقعا حس خواهد شد چون خدمات ارزنده ای برای 3 زیارتگاهی که ایشان متولی آن بود انجام میدادندو ارز جمله برای جامعه ی شریف آباد.
  مرد نیکی بود و همه او را دوست داشتند.
  هیچ وقت او را عصبانی یا خشمگین ندیدم
  روحش شاد و بهشت برین جایگاهش باد.

فرتوری از نگارخانه

rozkodakdarsal94yazd28_20151012_488380872597.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2