موبد پدرام  سروش پور و دكتر فرزانه گشتاسب

بهروز نعيم آبادي -  کلاسهای دانش نامه دینی پایه سوم در یزد صبح آدینه ۳۰ فروردین۸۷  با حضور آقای موبد پدرام سروش پور و خانم دکتر فرزانه گشتاسب برگزار شد

در ساعت اول که درس آشنایی با متون باستانی بود خانم دکتر فرزانه گشتاسب در ابتدا دروس ترم های آینده را معرفی کرده و سپس بر آگاهی افراد جامعه زرتشتی و شرکت در چنین کلاسهایی تاکید نمود و در ادامه به تدریس پرداخت .

پس از استراحتی کوتاه در ساعت دوم نوبت به آقای موبد پدرام سروش پور رسید که درس گاتها با ایشان بود . ایشان هم چند دقیقه ای درباره شروع کلاسهای ترم آینده که در مهر ماه خواهد بود سخن گفت و همچنین به نیاز چنین کلاسهایی در جامعه زرتشتی که توسط  انجمن موبدان تهران در تهران ، کرمان و یزد برگزار می شود اشاره نمود .

آقای موبد پدرام سروش پور در ادامه سخنانشان به تعداد بازدیدکنندگان امسال از آتشکده و زیارتگاه ها در یزد که ۱۸۰۰۰۰ نفر بود اشاره کرد و گفت ما باید با حرکت همراه با تدبیر ، فرهنگ خودمان را به جهانیان عرضه کنیم و آیین راستی را گسترش دهیم . پس از آن آقای موبد فریبرز شهزادی موضوع پاسخگوی دینی را مطرح کرد که آقای موبد پدرام سروش پور شرط لازم برای پاسخگوی دینی را موفقیت در امتحانات پایان هر ترم عنوان کرد و سپس به تدریس گاتها پرداخت .

در ادامه آقای موبد پدرام سروش پور به نام نویسی برای خواندن ورهرام یشت در آیین ورهرام یشت هزاره که توسط انجمن زرتشتیان کرمان برگزار می شود اشاره نمود و گفت که در طی یک ماه یعنی از روز ورهرام ایزد و اردیبهشت ماه تا روز ورهرام ایزد و خورداد ماه ، زرتشتیان برای سربلندی جامعه زرتشتی ، هزار ورهرام یشت می خوانند که این مراسم با شکوه امسال بعد از سالها به صورت دسته جمعی در روز پایانی یعنی ۱۸ خورداد ماه برابر با روز ورهرام ایزد در کرمان برگزار خواهد شد .

در پایان جلسه با پرسش و پاسخ دینی و اعلام برنامه هفته آینده که توسط آقایان موبد مهربان فیروزگری (درس اوستاخوانی) و بوذرجمهر پرخیده (درس تاریخ معاصر زرتشتیان) برگزار خواهد شد ، دومین جلسه این کلاسها در ساعت 12:30 دقیقه به پایان رسید .

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

فرتوری از نگارخانه

azargan892_20101127_605300252.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2