پايداري همازوري سرافزاري بهدينان در ورهرام يشت هزارهپول و خوشبختي

كاوه شهرياري - آیین اوستاخوانی «ورهرام یشت هزاره» به شوند همازوری زرتشتیان و سرفرازی سرزمین ایران، از ۱۹ ارديبهشت ۸۷ به مدت یک‌ماه برگزار می‌شود

این آیین که از آیین‌های دینی ایرانیان است، شامل سرایش هزار بار اوستای «ورهرام یشت» توسط شماری از همکیشان زرتشتی می‌شود.

در گذشته برگزاری این آیین به گونه‌ای بوده است که بخشی از اوستا نخست توسط موبدان در میان مردم خوانده می‌شد و پس از آن هر فرد زرتشتی خواندن چند بار از این بخش از اوستا را می‌پذیرفت و بدین‌گونه‌ زرتشتیان در مجموع هزار بار آن را می‌خواندند.

موبد دكتر اردشیر خورشیدیان سرنشین انجمن موبدان تهران دو آرمان بزرگ زرتشتیان از برگزاری این آیین را، تلاش برای نگهداری و ماندگاری اوستا و نیز ایجاد همازوری در میان زرتشتیان بیان می‌کند.

دكترخورشیدیان همچنین «یشت‌ها» را یکی از پنج بخش اوستا نام می‌برد و می‌افزاید:«ورهرام یکی از ایزدان است که نماد پشتیبانی از خوبی و راستی و پاسداری از کشور و میهن است».

اکنون پس از گذشت سال‌ها زرتشتیان کرمان، بر آن شده‌اند تا بار دیگر این آیین را زنده کنند و با برگزاری آن با نام «ورهرام یشت هزاره برای همازوری زرتشتیان و سرافرازی ایران گرامی» همازوری و همیاری زرتشتیان سراسر کشور را سبب شوند.

در این راستا این آیین به کوشش انجمن زرتشتیان کرمان و با همکاری و نظارت انجمن موبدان تهران، از روز ورهرام در فروردین ماه آغاز می‌شود و تا روز ورهرام در اردیبهشت ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

زرتشتیان سراسر کشور نیز برای سهیم شدن در برگزاری این آیین می توانند با انجمن زرتشتیان کرمان هماهنگی‌های مورد نیاز را انجام دهند .

از علاقه مندان كه مي توانند در اين آيين پر بركت شركت كنند و با  خواندن ورهرام يشت  ياري رسان باشند خواهشمند است حداكثر تا تاريخ ۱۰ ارديبهشت ۸۷ با شماره تلفن دبيرخانه انحمن زرتشتيان كرمان ۰۳۴۱۳۱۲۶۶۸۶ و يا آقاي هومن فروهري ۰۹۱۳۳۴۳۱۲۸۱ و بهرام رستمي  ۰۹۱۳۱۹۸۵۵۹۴ تماس و تعداد نيايش ورهرام يشت را اعلام نمايند . 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • مهمان - مهمان

    ملتي ميتواند ابراز وجود كند كه رسوم خويش را به جا اورد و برايش ارزش و احترام گذارد . ايرانيان هميشه مردمي با اراده وبه نياكان خود افتخار ميكنند.

فرتوری از نگارخانه

cheleh88esfahan5_20091219_889901888836.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2