نمایی از باشندگان در تالار ماهیار اردشیر قاسم آبادشامگاه 22 بهمن ماه تالار ماهیار اردشیر قاسم آباد میزبان تعداد زیادی از همکیشان قاسم آبادی و همچنین ساکنین شهرک دانشگاه یزد بود تا در کنار گرامی داشت 22 بهمن، ساعاتی را با هم باشند.
 
مراسم با سرایش بندهایی از گاهان آغاز شد و به دنبال آن نوبت به گاهانبار خوانی رسید. بعد از آیین گهنبارخوانی، نوبت به اجرای قطعات شاد موسیقی رسید که تعدادی از باشندگان به همراه دف نوازی آقای اسفندیار نجمی این قطعات را اجرا نمودند.
به دنبال این برنامه شاد، نوبت به اهدا جوایز رسید در ابتدا به تمامی کودکان زیر 10 سال قاسم آبادی به رسم یادبود هدیه ای اهدا شد و سپس با توجه به برگزاری مسابقه کتابخوانی برای نوجوانان 8 تا 12 سال که در روز 18 بهمن اجرا شده بود. نخست برترینهای این مسابقه معرفی شدند. از میان 15 نفر شرکت کننده در این مسابقه، مقام اول را مشترکا خانم آذین کیانی و آقای  مهیار آسمانی کسب نمودند. مقام دوم به سامان فرودی رسید و بابک خادمی در این مسابقه سوم شد. البته به تمام شرکت کنندگان به رسم یادبود جوایزی اهدا شد.
سخنان آقای کیخسرو ماوندادی رئیس انجمن زرتشتیان قاسم آباد پایان بخش این جشن بود و به دنبال آن، نوبت به صرف شام رسید

در حاشیه جشن:
    دکتر اسفندیار اختیاری و دکتر رستم خسرویانی در بین باشندگان حضور داشتند.
    انجمن قاسم آباد اعلام نمود که روز آدینه 26 بهمن ماه قاسم آبادی ها و ساکنان شهرک می توانند برای تهیه بلیط جشن اسفندگان به این انجمن مراجعه نمایند و در صورتی که بلیطی باقی ماند دیگر همکیشان، برای تهیه آن روز شنبه به انجمن قاسم آباد مراجعه کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

فرتوری از نگارخانه

dabestanjamshidjam1_20090308_847098017.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2