انجمن زرتشتیان کوچه بیوک آگاهی‌نامه‌ای را برای زیارت پیرنارکی منتشر کرد

 انجمن زرتشتیان کوچه بیوک، با توجه به نزدیک شدن زمان زیارت همگانی پیرنارکی آگاهی‌نامه‌ای را به انجمن‌ها و همکیشان منتشر کرد و در آن مواردی را که در زمان زیارت بایستی رعایت شود اعلام نمود: 

۱- نیک‌اندیشانی که مایل به همکاری با انجمن زرتشتیان کوچه بیوک (در زمینه انتظامات، اوستا خوانی، ارایه برنامه دینی، فرهنگی، تفریحی سالم و … ) در زمان زیارت همگانی پیرنارکی هستند، خواهشمند است بیشینه تا هفتم امردادماه مشخصات، نوع و زمان همکاری و شماره تلفن همراه خود را از طریق انجمن محل خود به تلفکس انجمن زرتشتیان کوچه بیوک بفرستند تا هماهنگی‌‌های لازم زیر نظارت انجمن زرتشتیان کوچه بیوک به عمل آید.

۲-  از آن‌جا که در زیارتگاه محدودیت مکانی و تدارکاتی وجود دارد همکیشان می‌بایست از همراه نمودن افراد غیرزرتشتی در زمان زیارت همگانی پیرنارکی پرهیز کنند. بدیهی است در صورت مشاهده افراد غیرزرتشتی ضمن هدایت آن‌ها به نیروی انتظامی مستقر در منطقه کلیه عواقب و مسوولیت های بعدی و همچنین تهیه امکانات برگشت آن‌ها بر دوش شخص خواهد بود.

۳- ظروف و امکانات پیر نارکی متعلق به همه‌ی زرتشتیان است. لذا شایسته است در حفظ و نگهداری آن‌ها دقت لازم مبذول شود.

۴- مسوولین محترم تورها و آژانس‌های مسافرتی زرتشتی دقت فرمایید منحصراً افراد زرتشتی را ثبت‌نام کنند. بدیهی است در صورت مشاهده افراد غیرزرتشتی موارد بند ۲ قابل اجرا خواهد بود . شایسته است کلیه مسوولین تورها قبل از اعزام همکیشان به زیارتگاه با انجمن زرتشتیان کوچه بیوک (بهروز جراح) هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند.

۵- از آن‌جا که زیارتگاه جزو اماکن پاک و سپندینه است رعایت منزلت مینوی آن به ویژه در داخل نیایشگاه در صدر امور قرار دارد. شایسته است با پیروی از آموزه‌های نیک اهورایی که باعث تقویت جایگاه مینوی زیارتگاه و حفظ سنت‌های زیبای زرتشتی می‌شود همت گماریم چرا که اگر تاکنون زرتشتیان توانسته‌اند این مکان‌های مقدس را نگهداری و حفظ نمایند، همت والا و خویشکاری همکیشان در این اماکن بوده که همواره مورد تاکید انجمن محترم موبدان به عنوان مهم‌ترین ارگان حافظ امور مینوی زرتشتیان بوده است.

شایسته است بانوان گرامی ضمن استفاده از لباس سنتی پایبندی خود را همچون گذشته به سنت‌های زیبای خود به نمایش گذاشته و آقایان محترم نیز همچنان که در گاتای مقدس آمده است پا به پای بانوان از هر لحاظ رعایت پارسایی و پرهیزکاری بر اساس موازین دینی را به خصوص در این اماکن مدنظر داشته باشند.

۶- در زیارتگاه چنانچه قبلاً نیز اطلاع‌رسانی شده است هرگونه اعمالی که با اندیشه انسان‌ساز اشوزرتشت سازگار نباشد ممنوع است.

۷-  انجمن زرتشتیان کوچه بیوک و متولی زیارتگاه ضمن آرزوی زیارت همگانی و اوقاتی نیک برای کلیه همکیشان گرامی آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات سازنده همه عزیزان از طریق تلفکس : ۰۳۵۳۷۲۴۴۷۶۹  –  ۰۳۵۳۷۲۴۵۴۶۸ است.

۸- هرگونه پرداخت وجه زیارتگاه فقط به چهار روش زیر امکان پذیر است:

الف) صندوق خیریه مستقر در زیارتگاه

ب) پرداخت به رابط متولی مستقر در ساختمان انتظامات و دریافت رسید

ج) پرداخت به شماره حساب سپهر پیرنارکی به شماره ۰۲۰۳۱۹۹۴۵۵۰۰۲  یا شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۱۴۲۲۷۴۶۸۷

د) دستگاه کارت خوان مستقر در زیارتگاه

بدیهی است متولی هیچگونه مسوولیتی در قبال پرداخت وجه به افراد متفرقه و خارج از موارد ذکر شده را نخواهد داشت.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

فرتوری از نگارخانه

payanjam13vahman31_20140216_496458880649.jpg

تبلیغ ویژه

واپسین نوشته ها

گزارش تصویری

پیوند ها

خبرخوان یافت نشد

تبلیغ 2