جشن مهرگان در همايشگاه ماركار تهرانپارس     

جشن مهرگان در همایشگاه مارکار تهرانپارس     آريا اگراگر - جشن مهرگان در همایشگاه مارکار تهرانپارس با شمار زیادی از همکیشان زرتشتی، هموندان انجمن ها وشخصيتهاي برجسته جامعه زرتشتي برگزار شد.

 

 

دکتر موبد اردشیر خورشیدیان سرنشین انجمن موبدان تهران

دکتر موبد اردشیر خورشیدیان سرنشین انجمن موبدان تهران با خواندن گوشه هایی از مهریشت،  به برشمردن ویژگی‌ها و ارزش‌های ایزد مهر به جدا نبودن عشق و پیمان اشاره کرد و گفت:«بزرگترین گناه دروغ گفتن به مهر و عشق است.» و در گوشه های دیگری از سخنانش، جشن مهرگان را ولنتاین ایرانی ها و روز عشق خواند و آنرا جدا از اسفندگان و روز زن دانست.

وی در ادامه با شادباش گفتن روز جشن مهرگان از همزمانی این جشن با روز سالمند به نیکی یاد کرد و برای تمام سالمندان آرزوی سربلندی کرد.

 

نوازندگی ویولن خانم بهدینان،

نوازندگی ویولن خانم بهدینان، رقص کودکان و فارغ التحصیلان مهدهای پرورش و سپند ديگر برنامه های شاد آیین مهرگان بود.

 

آذرمیدخت بلیوان سرپرست سرای سالمندان

آذرمیدخت بلیوان سرپرست سرای سالمندان به سخنرانی پرداخت و با برشمردن جایگاه سالمند در جامعه زرتشتی دو تن از سالمندان نمونه‌ی سرای سالمندان را که تلاش کرده‌اند محیطی سالم و شاد را برای دیگران بسازند معرفی کرد. منوچهر باستانی و نریمان آذرین سالمندانی بودند که مورد تشویق باشندگان در تالار مارکار تهرانپارس قرار گرفتند.

 

در ادامه برنامه ها، از نفرات نخست تا سوم هر پایه در مدارس زرتشتی نام برده شد و جایزه‌اي را که از سوی انجمن و خیراندیشان تهیه شده است  دریافت نمودند.

و با شاهنامه خوانی  امیر صادقی، هنرمند نامی کشورمان،  خواندن شعر مهرگان توسط توران بهرامی و نمایشی نوین در خصوص مهرگان  و اهداي لوح يادبود به گروه کوهنوردی انجمن زرتشتیان تهران که به قله دماوند صعود کرده بوده اند برنامه ادامه يافت .

 

 

جشن مهرگان سفره آیینی

اجرای گروه موسیقی صبا پایان بخش برنامه ها بود.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • مهمان - مهمان

    اصلاً زرتشتی کجا بود اکثر مردم مسلمان بودند آخه برای چی؟ پس ما ها کجا بودیم همه چیزمونو از دست دادیم بزاریم این یکی هم از دست بره؟ به خدا من اگه جشن مهرگان در یزد بودم خیلی بیشتر بهم خوش می گذشت تا تهران. برای چی همه جوونامون دارن با مسلمونا ازدواج می کنن به خاطر املی شدن همچنین جشنهاییه.تازه اونا رو با عروسی اشتباه گرفته بودن.

  • مهمان - مهمان

    جانا سخن از زبان دل ما می گویی
    حضور افراد هموطن به بهانه جشن ملی به بهای از دست دادن فرهنگ و جامعه ؟ باز اگر تمام این افراد از فرهیختگان و اندیشمندان بودند بحثی نبود. نه اینکه هرکس و با هر انگیزه و باوری در این جشن که پدران ما بخاطر پاسداشت آن و دیکر سنتهای خوبمان خونها داده زنده اره شده اند حضور داشته باشند. براستی جامعه مان به کجا می رود؟

تهیه شده توسط Komento