گزارش تصویری از برگزاری مهرگان در اصفهان      جشن مهرگان در اصفهان – فرتور از کیخسرو توکلی

  کیخسرو توکلی -  با باشندگی گروه زیادی از زرتشتیان استان اصفهان و در  روز مهرایزد و مهرماه سال 3747 زرتشتی ، جشن باستانی مهرگان گرامی داشته شد .  

     در ابتدای این جشن که که از ساعت 6 پسین در محل تالار برادران زرتشتی برگزار شد ، آرمین بهمردی و کیومرث توکلی بندهای  8-28 و 6-31 گاتاها و برگردان فارسی آن ها را خواندند و سپس سرود استوارم به دین زرتشتی در حالی که باشندگان در تالار بپا خاسته بودند پخش شد . 

 

 

 

     پس از خوش آمدگویی مجری جشن ، آزیتا شهریاری ، موبدیار نیک دین برگردان فارسی مهر نیایش را خوانده و در باره آن توضیحات افزوده ای را داد . 

 

 

 

    شهرزاد رشیدی شعر " مهر و مهرگان " از توران بهرامی را خواند و پس از آن شهرزاد مژگانی ، رئیس کمیسیون فرهنگی انجمن زرتشتیان اصفهان برنامه های آینده این کمیسیون را به آگاهی باشندگان رساند .

 

 

 

     نمایشنامه " سلمونی دلخون آباد " با هنرمندی ، ژیلا کرمانی – مهرپویا توکلی – آبتین بهمردی – سهراب رشیدی –  پژمان باوفا - آرمین بهمردی و کیومرث توکلی به اجرا در آمد . 

 

 

 

    خداداد ماوندادی فرنشین انجمن ، با تشکر از اعضای تیم والیبال و کسانی که درکار های کتابخانه انجمن را یاری می کنند از همکیشان خواست تا بیشتر از کتابخانه استفاده کنند . وی همچنین در مورد انتخابات کمیسیون فرهنگی که قرار است درروز 17 مهر ماه برگزار شود ، توضیحاتی داده و گفت که انجمن به منظور تشویق دانش آموزان اصفهانی تا پیش از پایان سال تحصیلی یک مسابقه اوستا خوانی دانش آموزی برگزار می کند که جوایز آن در مهرگان آینده به سه نفر از برگزیده گان داده خواهد شد . 

 

 

 

   سپس جوایز 44 نفر از دانش آموزان ، دانشجویان و ورزشکاران برتر  همچنین اعضای گروه دوچرخه سواری پیر بانو و آموزگاران کلاس های دینی  به ایشان داده شد . لازم به ذکر است که جوایز  22 نفر  دانشجویان و دانش آموزان برتر ، از محل دهش فرزانگان خیراندیش برادران زرتشتی  تهیه و پیش کش شد .

 

 

 

   درجریان جشن آگاه شدیم که یکی از  نوجوانان اصفهان به نام دانیا ده موبد توانسته است  در آزمون ورودی امسال دبیرستان تیزهوشان ( استعداد های درخشان ) پذیرفته شده و در این موسسه به تحصیل بپردازد .

 

 

    پذیرایی با چای و شیرینی ، نمایش فیلم کوتاه " لحظه های زندگی " ساخته شایان باستانی  ، تشکر موبدیار نیک دین از کمیسیون فرهنگی انجمن و اجرای مسابقه از بخش های بعدی این جشن بود .

 

 

      این مراسم با  بزم شادی ،  به پایان رسید .

 

 

 براي ديدن ادامه فرتورها كليك كنيد

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 • مهمان - مهمان

  خیلی تلاش کردم در جشن باشندگی داشته باشم. اما با صحبتهایی که با آقای ماوندادی داشتم، اجازه ی ورود به جشن را نیافتم. امیدوارم روزی دگرگونی ای ایجاد شود که من نیز بتوانم به عنوان یک زرتشتی (غیر زرتشتی زاده) بتوانم در جشن ها حضور داشته باشم.
  خیلی سخته که از قدم به قدم اجرای جشن و دعاهای هر جشن را بلد باشم، ولی اجازه ی ورود به جشن را نداشته باشم.

 • مهمان - مهمان

  امیدوارم یه روزی تو هم به خواستت برسی خیلی متاسفم که نذاشتن تو این جشن قشنگ شرکت کنی
  هر جا که هستی سلامت و پیروز باشی پیشاپیش عید نوروزو بهت تبریک میگم


  قربان تو
  پیمان :)

تهیه شده توسط Komento